Aktuální informace

1 | 2 | 3 | 4 | >>

EDISON

V týdnu od 11. do 15. února navštíví naši školu 6 studentů z cizích zemí v rámci projektu EDISON. Žáci se v těchto dnech jejich prostřednictvím seznámí se životem v Indonésii, Kyrgyzstánu, Jordánsku, Brazílii, Ukrajině a Mongolsku. Týden s EDISONEM je inspirativní nejen co se týká poznání cizích zemí, ale také v oblasti rozvoje anglických komunikačních dovedností. 

admin | 12.2.2019

Únor v režii Křečků

Naši parlamenťáci nelení. Od února si pro své spolužáky připravují zajímavé akce. První z nich jsou přestávkové turnaje - piškvorkový pro 1. stupeň a turnaj ve stolním tenisu pro 2. stupeň. Tradičně oslavíme také den sv. Valentýna, letos se soutěží O nejoriginálnější valentýnskou výzdobu ve třídě. Nebude chybět ani projekt Učíme se, ve kterém si žáci ve spolupráci s učiteli připravují vyučovací hodinu dle své volby, vyučují spolužáky a získavají tak jedinečnou zkušenost. Máme se na co těšit!

 

| 4.2.2019

Bělohradský slavíček

Dne 27.2. od 14.00 se bude v aule školy konat tradiční pěvecká soutěž - Bělohradský slavíček. V podání každého zpěváčka uslyšíte jednu lidovou a jednu umělou písničku. Přijďte si poslechnout známé i neznámé melodie a společně si zazpívat. Těšíme se!

| 4.2.2019

Školní kolo zeměpisné olympiády

Ve čtvrtek 17. 1. 2018 proběhlo školní kolo olympiády ze zeměpisu, kdy se ve třech kategoriích zúčastnilo celkem 34 žáků.  Žáci plnili různorodé zeměpisné úkoly s atlasem i bez něj. Výsledky žáků byly nesmírně vyrovnané. V kategorii „C“ („nejstarších žáků“) se na prvním místě umístil Martin Kracík (8. B), na sdíleném druhém místě Václav Ulvr (8. B), 
Bára Petřivá (9.A) a Anna Marie Vinklerová (9.B) a na třetím místě Ondra Kunt (8.A) a Nora Kordíková (9.A). V „B“ kategorii se nejlépe umístila Tereza Kožíšková (7. A), dále Vojtěch Šádek a Kateřina Zahradníková (oba 7. B). Nejvyšší příčky v kategorii „A“ obsadili Lucie Hromadová, Barbora Lelková a Martin Froš (všichni 6. A). Nejlepší zástupci kategorií postupují do okresního kola zeměpisné olympiády, které se bude konat 20. 2. v Jičíně. K výsledkům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole!

Jiří Fikar | 22.1.2019

Školní kolo z olympiády v Aj

Ve středu 16. 1. 2019 si vybraní žáci z 6. – 9. třídy ověřili svou znalost anglického jazyka ve školním kole olympiády, která se skládala ze tří až čtyř částí (listening, reading, use of English a speaking). Účastníci změřili síly ve dvou kategoriích (I. A pro 6. a 7. ročníky a II. A pro 8. a 9. ročníky). Účastnili se žáci z 6. – 9. ročníku. Výkony byly vyrovnané, přesto v kategorii I. A zvítězil Michal Vaniš. V kategorii II. A zvítězil Alexander Kubaryč. K výsledkům všem zúčastněným gratulujeme a těšíme se na jejich výkony v příštím školním roce! 

Jiří Fikar | 22.1.2019


Co nás čeká?

ObrázekNázevDatum (od-do)Popis
Bělohradský slavíček 27.2.2019 pěvecká soutěž v sólovém zpěvu, od 14.00 v aule školy
Mobilní trilopark 8.1.2019 - 30.1.2019 - 2. - 6. třídy