Aktuální informace

Malí šachisté z Lázní Bělohrad na Turnaji Špuntů

V sobotu 23. května se ve Dvoře Králové uskutečnil již 43. ročník tohoto turnaje pro začínající šachisty. Letos na něm starovala i pětičlenná výprava z naší školy. Ač to byl pro tři z nich úplně první turnaj, neztratili se. Zlatého krále pro nejlepšího hráče si odvezl páťák Lukáš Kraus, ale i druháci bojovali velmi statečně. Filip Kopysov vybojoval bronzovou věž, Roman Dlab byl pátý, Ester Čížková byla nejlepší druhačkou a Anita Fuksová se umístila hned za ní. Všichni si kromě zážitků a několika drobných cen odváželi i originální trofej v podobě šachové figurky.
Všem gratulujeme, děkujeme za příkladnou reprezentaci školy  a přejeme mnoho dalších úspěchů. 

Jiří John | 24.5.2015

Okresní kolo ve vybíjené chlapců a dívek

Ve dnech 22. a 24. dubna se konalo na hříšti ZŠ K.V.Raise okresní kolo ve vybíjené chlapců a dívek 5. tříd. Chlapci vyhráli a děvčata obsadila 3. místo. Tým chlapců postupuje do květnového krajského kola, které se uskuteční v Kostelci nad Orlicí. 
Naši školu reprezentovali: Matouš J., Kráčmar M., Sucharda D., Záboj M., Venclů Z., Kraus L., Menčík M., Hartman F., Pavlásek J., Bekera S., Kunt O.,  Kňežourek J.
Děvčata hrála v této sestavě: Petřivá B., Kordíková N., Špůrová M., Hlaváčková R., Smutná N., Zívrová V., Černá K., Mílová L., Mikolášková S., Petřeková L., Wagenknechtová A., Stuchlíková K.
Všem děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k postupu do krajského kola.

admin | 11.5.2015

Výjezd ŽP do partnerské školy v Raspenavě

V pondělí 4. května se parlamenťáci zúčastnili za doprovodu P. Albrechtové a J. Jiráska výjezdu do partnerské školy ZŠ Raspenava. Společně se ZŠ Trutnov Mládežnická a žáky raspenavské školy prožili členové našeho ŽP dopoledne spolupráce, výměny zkušeností a sdílení. Setkání inspirovalo parlamenťáky k dalším nápadům a tak se snad dočkéme od našich "Křečků LB" dalších zábavných aktivit. 

admin | 27.4.2015

Šachisté ZŠ K.V.Raise pátí v ČR !

Ve dnech 13. a 14. dubna se v luxusním prostředí mosteckého hotelu Cascade uskutečnilo celostátní finále Přeboru škol v šachu žáků 1. – 5. tříd. Mezi 30 nejlepších družstev ( po 2 nejlepších z každého kraje a 2 na divokou kartu) se probojovali i hráči ZŠ K.V.Raise z Lázní Bělohrad. K všeobecnému překvapení se drželi po celý turnaj mezi nejlepšími deseti družstvy a vítězstvím 3:1 v posledním kole si zajistili nejen 5. místo celkově, ale zároveň i 1. místo mezi družstvy z Čech. Kromě vynikajícího výsledku družstva se nám podařilo přivézt i trofej pro nejlepšího hráče na 2. šachovnici. Byl jím Lukáš Kraus, který získal úctyhodných sedm a půl bodu a lvím podílem přispěl k našemu umístění. Lukáš dosahoval výborných výsledků už v přípravě, kdy vyhrál Hradeckou šachovou ligu. Tomáš Sucharda s Matyášem Kráčmarem uhráli oba po 5,5 bodech, i benjamínek týmu, Vojta Šádek, přidal důležité dva body.
Všem gratulujeme k vynikajícímu umístění a děkujeme za vzornou reprezentaci.
                                                                 

Jiří John | 20.4.2015