Aktuální informace

1 | 2 | >>

Beseda s Jiřím Padevětem

Městská knihova Lázně Bělohrad a Základní škola Lázně Bělohrad pořádají besedu se spisovatelem, historikem a ředitelem nakladatelství Akademia Jiřím Padevětem. V pondělí 9.3.2020 od 17.00 hodin v knihovně. 

admin | 18.2.2020

Bělohradský slavíček

Zveme širokou veřejnost na školní kolo pěvecké soutěže Bělohradský slavíček. Středa 26. února 2020 od 14.00 hodin v aule základní školy. 

admin | 18.2.2020

Valentýn ve škole

Pod taktovkou žákovského parlamentu proběhl 14.2. Valentýnský den. Den plný milých přání, amorků a tisíce srdcí, které zdobily jednotlivé třídy. Podívejte se naše růžovo-červené království!

| 18.2.2020

Krajské kolo přeboru škol v šachu

Dne 23. 1. 2020 proběhlo v Třebechovicích pod Orebem krajské kolo přeboru škol v šachu. Prezentovalo se 10 přihlášených škol v každé ze tří věkových kategorií. Začátek turnaje byl zpožděn díky čekání na dva hráče z Broumova, kteří nezvládli přestup do náhradního autobusu vzhledem k výluce na trati z HK. Organizátoři si však s časovou prodlevou hravě poradili. Naši školu reprezentovala poprvé v historii tři družstva, což bylo v celkovém počtu 13 hráčů a hráček.

V kategorii 1.- 5. třída obsadila družstva pěkné 9. a 10. místo, v kategorii 6.-9. třída pak 9. místo. Rádi bychom poděkovali všem účastníkům za jejich reprezentaci se skutečně maximálním nasazením a také za slušné a čestné vystupování během celé výpravy. Zároveň nelze opomenout zmínit velký úspěch bývalého žáka naší školy V. Šádka, nyní studenta Lepařova gymnázia v Jičíně, který se svým týmem postoupil na Republikové kolo přeboru škol. Do budoucnosti přejeme všem zúčastněným, aby v šachové hře měli vždy tu nejmocnější zbraň - mít další krok!


M. Kaplanová, L. Brož | 9.2.2020

ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY Z ANGLICKÉHO JAZYKA

Ve dvou dnech 20. 1. a 22. 1. 2020 si vybraní žáci ověřili svou znalost anglického jazyka ve školním kole olympiády, která se skládala ze tří až čtyř částí (listening, reading, use of English a speaking). Žáci soupeřili ve dvou kategoriích (I. A a II. A). Celkem se zúčastnilo 21 žáků z 6. - 9. ročníku. Vítězkou školního kola v kategorii II. A se stala Adéla Vágenknechtová (9. A),  Ondřej Tůma (7. A) ovládl kategorii I. A. Výkony žáků byly nesmírně vyrovnané a všem velice gratulujeme k dosaženým výsledkům. Vítězové budou naši školu reprezentovat na okresním kole olympiády 18. února v Jičíně. So, congratulations and good luck on the regional round!

Jiří Fikar | 4.2.2020


Co nás čeká?

ObrázekNázevDatum (od-do)Popis
Projekt - anglický jazyk 4.-9.třídy
Projekt - zuby
Bělohradský slavíček od 14.00 v aule školy
Pohádky z našeho statku