Drobečková navigace

Úvod > Škola > Novinky > Hudební výchova jinak

Hudební výchova jinakDatum konání:
22.6.2022

Dne 21. 6. 2022 se většina žáků sedmých ročníků vypravila na exkurzi do firmy PETROF sídlící v Hradci Králové. První část byla věnována výrobě. Prošli jsme si výrobní haly a měli možnost vidět na vlastní oči, jak se „rodí“ pod rukama šikovných lidí velmi oblíbený hudební nástroj -klavír či pianino. Jeho výroba trvá přibližně půl roku (80% zde vyrábějí lidé ručně).

Následovala návštěva MUZEA. Velice milá paní nám vyprávěla o jednotlivých generacích rodiny. Muzeum je věnováno zakladateli firmy panu Antonínu Petrofovi a jeho manželce Marii Petrofové. Viděli jsme nástroje (unikátní klavíry, pianina a harmonia z různých časových období), jež jsou průřezem toho, co firma během své více než 150leté historie vyrobila. Téměř každý z nás si vyzkoušel, jak se na takový nástroj hraje.

Naši exkurzi jsme zakončili v Petrof gallery –v jednom z nejmodernějších a největších pianosalonů v Evropě a opět jsme měli možnost si vyzkoušet nádherně znějící a krásné nástroje. Poseděli jsme si v jedinečném prostoru hudební kavárny a spokojení odjeli domů.

Hudební výchova jinak
Hudební výchova jinak
Hudební výchova jinak
Hudební výchova jinak
Hudební výchova jinak