26. května naši deváťáci již tradičně navštívili Terezín, kde pro ně byl připraven bohatý program. Přestože se o Terezíně učili ve škole, dozvěděli se zde mnoho nových a zajímavých informací. Seznámili se např. s historií města, poznali fungování terezínského ghetta a získali konkrétnější představu o každodenním životě lidí v tomto nelehkém období. Velmi zajímavý byl také film natočený nacistickou propagandou, jehož cílem bylo ukázat světu zdánlivě dobré podmínky života židovského obyvatelstva v ghettu. Nedílnou součástí exkurze byla také prohlídka Malé pevnosti, která během druhé světové války sloužila jako věznice gestapa.
I když panovalo opravdu velmi teplé počasí, věříme, že si žáci z této exkurze odnesli mnoho silných zážitků i cenných poznatků.
Komenského 95, Lázně Bělohrad 507 81