Jak pochopit proces schvalování zákonů v České republice? Sledování online přenosů z Poslanecké sněmovny se asi úplně doporučit nedá, proto jsme to v 6.A vyzkoušeli na vlastní kůži.
Na jedné straně stojí vláda, která má jasno: mobily ven z přestávek! Argumenty létají jako na skutečné tiskové konferenci – více komunikace mezi spolužáky, méně natáčení podezřelých situací, a hlavně návrat k „normálnímu životu“, kde se lidé i občas podívají jeden druhému do očí.
Opozice ale rozhodně nezůstává v tichosti. Padají protiargumenty o kontaktu s rodiči, rychlém hledání informací i o tom, že mobil přece není jen „zlo“, ale i užitečný pomocník (a občas zachránce nudy).
Předseda sněmovny zahajuje schůzi, sleduje pořadí diskutujících, uděluje slova…. zkrátka vládne (víceméně) pevnou rukou.
No a jak si myslíte, že navržený zákon „Zákaz používání mobilních telefonů“ prošel?.... Ano, myslíte si to správně. Neprošel. I samotní navrhovatelé byli proti. Asi se báli, abychom celý zákon skutečně neuplatnili ????
Komenského 95, Lázně Bělohrad 507 81