Drobečková navigace

Úvod > Škola > Novinky > Šesťáci v roli poslanců: parlament rozhodoval o mobilech o přestávkách

Šesťáci v roli poslanců: parlament rozhodoval o mobilech o přestávkách



Jak pochopit proces schvalování zákonů v České republice? Sledování online přenosů z Poslanecké sněmovny se asi úplně doporučit nedá, proto jsme to v 6.A vyzkoušeli na vlastní kůži.

Na jedné straně stojí vláda, která má jasno: mobily ven z přestávek! Argumenty létají jako na skutečné tiskové konferenci – více komunikace mezi spolužáky, méně natáčení podezřelých situací, a hlavně návrat k „normálnímu životu“, kde se lidé i občas podívají jeden druhému do očí.

Opozice ale rozhodně nezůstává v tichosti. Padají protiargumenty o kontaktu s rodiči, rychlém hledání informací i o tom, že mobil přece není jen „zlo“, ale i užitečný pomocník (a občas zachránce nudy).

Předseda sněmovny zahajuje schůzi, sleduje pořadí diskutujících, uděluje slova….  zkrátka vládne (víceméně) pevnou rukou.

No a jak si myslíte, že navržený zákon „Zákaz používání mobilních telefonů“ prošel?.... Ano, myslíte si to správně. Neprošel. I samotní navrhovatelé byli proti. Asi se báli, abychom celý zákon skutečně neuplatnili ????