Drobečková navigace

Úvod > Škola > Novinky > Školní kolo olympiády v anglickém jazyce a zeměpisu

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce a zeměpisuV prosinci se na naší škole uskutečnilo již tradiční školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Zkouška se skládala z  poslechu, čtení, použití angličtiny  a ti nejlepší si vyzkoušeli i mluvení. Celkem se školního kola zúčastnilo 18 žáků. Výsledky dětí byly velmi vyrovnané, dokonce ve vyšší kategorii II. A bylo nutné udělit 1. místo dvěma žákům (Michael Vojíř (8. B) a Minh Nhat Tran Nguyen (9. B), kteří získali ve všech úkolech stejný počet bodů. Dále se za nimi v kategorii II. A umístil Jan Mezera (8. A). V nižší kategorii I. A možná i trochu překvapivě obsadili první dvě místa zástupci 6. ročníků. Celkové umístění nakonec bylo 1. místo Anna Perná (6. B), 2. místo Václav Hartman (6. A) a 3. místo Adam Andrenko (7. B). Gratulujeme všem účastníkům školního kola ke skvělým výsledkům.  Žáci, kteří se umístili na 1. místech budou dále reprezentovat naši školu v okresním kole, které se bude konat trochu netradičně v Nové Pace. Přejeme hodně štěstí v dalších kolech. 

Zeměpisná olympiáda se konala dne 12. ledna. Často je větší zájem o olympiádu ve vyšších ročnících než v nižších a  i v letošním školním kole tomu nebylo jinak. Celkově se zúčastnilo 37 žáků. Nejvíce žáků bylo přihlášených v kategorii C (8. a 9. třídy), kde pomyslnou „bednu“ s přehledem obsadili žáci 9. A – Ondřej Firýt, Lucie Ulvrová, Vojtěch Firýt. V mladší kategorii B se podařilo nejlépe umístit Zdeňce Barochovské, Veronice Hamanové (obě 7. B) a Tobiáši Kohoutkovi (7. A). V nejmladší „A“ kategorii bylo pořadí následující: 1. místo Jonáš Edr (6. A), 2. místo Marie Finková (6. B), 3. místo Hana Zárybnická (6. A). Vítězové budou reprezentovat naši školu v okresním kole v Jičíně v druhé polovině února. Do okresního kola přejeme hodně štěstí.