Drobečková navigace

Úvod > Škola > Novinky > Tábor Běstvina

Tábor BěstvinaDatum konání:
6.9.2021

Tyto letní prázdniny jsem byla 14 dní na táboře Běstvinka. Tábor pořádá každý rok VŠCHT (Vysoká škola chemicko-technologická) a Přírodovědecká fakulta v Praze. Tábor leží v obci Běstvina u Železných hor. Navštěvují ho děti, které baví biologie nebo chemie. Na tábor jsem se dostala díky úspěšnému vyřešení Biologické olympiády v krajském kole. 

Každý den byl jiný program. Měli jsme čtyři bloky, z toho dva byly většinou přednášky (hormony, fyziologie rostlin, genetika…). Třetí blok byl praktický. Mikroskopovali jsme pavouky, pitvali kuře a myši, určovali odchycené ptáky nebo si vyzkoušeli první pomoc. Čtvrtý blok jsme měli volný čas.  

Poté jsme měli dobrovolné přednášky a exkurze např. chytání pavouků do sítě, šití prasečí nohy nebo večerní zážitky (svíticí řasy). Večerku jsme moc nedodržovali, protože jsme se bavili u táboráku, při karaoke, diskotéce nebo večerní hře. 

Mě nejvíce bavilo to, když jsme se vyměnili s chemiky a zkusili jsme jejich denní režim. Nejzábavnější byly chemické pokusy. 

Během tábora jsme také mohli navštěvovat chemické a biologické laboratoře a zelený stan, kde byly vystaveny různé organismy – brouci, motýli, měkkýši, netopýr, byliny a dřeviny … 

Tábor byl pro mě trochu náročný, ale naučila a poznala jsem hodně nových věcí. 

Káťa z 8. A 

Tábor Běstvina
Tábor Běstvina
Tábor Běstvina
Tábor Běstvina
Tábor Běstvina
Tábor Běstvina