Drobečková navigace

Úvod > Škola > Novinky > Předvánoční aktivity

Předvánoční aktivityDatum konání:
21.12.2022
Datum ukončení:
22.12.2022

Poslední dva dny před zimními prázdninami se nesly v uvolněnějším duchu různých aktivit. Ty vymýšleli zpravidla třídní učitelé. Žáci se do nich vrhli s nadšením. Níže máte několik tvořivých skupin, které se s námi chtějí podělit o to, jak strávily ve škole svůj předvánoční čas plný veselé nálady.

 

Předvánoční „deskohraní“

Po ranním zpívání na schodech přišly za dětmi do 1. A žáci a žákyně z deváté třídy, aby si společně všichni zahráli pexeso, hru Člověče, nezlob se, domino a jiné hry. Byla to úplně jiná hodina, než jsme zvyklí. Nejmladší žáčci s nejstaršími si užili zábavu i legraci. Na konci jsme si všichni společně zazpívali koledy a vánoční písně. Nechyběl ani tanec.

Kratka predvanocni (2).png Kratka predvanocni (3).png Kratka predvanocni (7).png

Kratka predvanocni  (4).png Kratka predvanocni  (5).png Kratka predvanocni  (6).png

 

Betlémy

Naše předvánoční výuka se nesla v duchu „Betléma“. Ve středu jsme navštívili výstavu, kde se objevilo hned několik Betlémů z různých materiálů. Děti pozorovaly, jaké všechny postavy se v nich nachází. Ve třídě jsme si poté vyrobili i svůj vlastní. Následující den jsme si četli a poslouchali další zajímavé informace tykající se Vánoc a vyzkoušeli jsme i nějaké tradice. 

Horackova predvanocni (1).png Horackova predvanocni (2).png Horackova predvanocni (3).png

 

Vánoční svícny

Vyrábění nechybělo ani ve 4. A. Tvorba vánočních svícnů byla trošku vyzkoušena minulý rok, takže rozhodně dopadla na výbornou. Všichni si přinesli spousty větviček z různých stromů a keřů, různé ozdobičky a další pomůcky. Vzájemně jsme si vypomohli a ze svícnů budou mít radost jistě i maminky, kterým je pak dáme.

Chomysinova predvanocni (1).jpg Chomysinova predvanocni (2).jpg Chomysinova predvanocni (3).jpg

Chomysinova predvanocni (4).jpg Chomysinova predvanocni (5).jpg Chomysinova predvanocni (6).jpg

 

Pečení cukroví a vánočky

Na letošní vánoční pečení si třída 5. A vybrala kromě cukroví také vánočky. Děvčata si vyzkoušela jejich pletení a už se těší, jak pomohou doma.

Vernerova predvanocni (1).jpg Vernerova predvanocni (2).jpg Vernerova predvanocni (3).jpg

Vernerova predvanocni (4).jpg

 

Společná předvánoční chvíle žáků první a deváté třídy

Poslední předvánoční dny bývají dlouhé nejen pro malé děti, které se těší na to, až jim Ježíšek přinese dárky, ale i pro žáky starší, kteří se již nemohou dočkat zaslouženého volna. Aby tedy žákům poslední předvánoční dny rychleji uběhly a žáci se naladili na vánoční atmosféru, spojili své síly a pustili se do společného vánočního tvoření, které deváťáci doplnili ještě tematickým povídáním O pejskovi a kočičce. Společnou chvíli si užili nejen žáci, ale i vyučující. 

LacinovaA predvanocni (1).png LacinovaA predvanocni (2).png LacinovaA predvanocni (3).png

LacinovaA predvanocni (4).png LacinovaA predvanocni (5).png

Ježíšek nezapomněl
Ani kouzelnickou 5.B Ježíšek nevynechal. Malí čarodějové se tak mohli zaradovat z větších či menších maličkostí, veselých hrníčků, pružinek, slizů, autíček, pyžamek, hopíků, ponožek k pomalování, společných mikin a třídního gaučíku k přestávkovému lenošení - to zvládáme na jedničku. Doufáme, že po Novém roce nám půjde stejně dobře také učení! 
Vánoce 5B.jpgpyžamo.jpgbalíčky.jpg
ponožky.jpg

Byly to příjemné dny plné tradic a vyrábění.

Všem přejeme šťastné a klidné vánoční svátky.