Drobečková navigace

Úvod > Škola > Novinky > Den s třídním učitelem

Den s třídním učitelemDatum konání:
29.9.2023

V pátek 29. září proběhl projekt - Den s třídním učitelem. Někdo jej strávil ve škole, někdo vyrazil do přírody, ale všichni si jej pěkně užili díky rozličným aktivitám, které pro ně připravili třídní učitelé spolu s asistentkami.

 

1. B - Po stopách lišáka

Žáčci 1.B si během projektového dne vyzkoušeli dobrodružnou stezku Po stopách lišáka. Mazaný lišák si pro naše nejmenší připravil záludné úkoly, ale i stmelující a poznávací hry, při kterých jsme si užili spoustu zábavy. Neocenitelnými parťáky nám byli také bývalí žáci školy, kteří si přišli zavzpomínat. I díky jejich přítomnosti nám dopoledne velmi rychle uteklo a nyní už budeme jen vzpomínat na krásný den. Děkujeme také 4.B za spolupráci při schovávání úkolů.

tridHlusikova (1).png tridHlusikova (5).png tridHlusikova (3).png tridHlusikova (4).png tridHlusikova (2).png tridHlusikova (6).png tridHlusikova (7).png

 

2. B - Pravé přátelství

Den s učitelem ve 2. B byl zaměřen na přátelství a vzájemnou spolupráci. Nejdříve jsme si připomněli, proč je třeba táhnout za jeden provaz a podle čeho poznáme opravdové přátele. Zhlédli jsme video, které poukazovalo na to, že kamarád není ten, kdo si nás například kupuje za bonbony, ale naopak, že pravý přítel se pozná ve chvílích, kdy potřebujeme pomoci. Během celého dopoledne jsme si vyzkoušeli různé aktivity na podporu spolupráce, při kterých jsme zažili mnoho legrace a zjistili, že když je třeba, opravdu za jeden provaz táhnout dokážeme.  

tridALacinova (1).png tridALacinova (2).png tridALacinova (3).png tridALacinova (4).png tridALacinova (5).png

 

3. A - Společně můžeme vyrůst

Náš den s třídním učitelem byl rozdělen do několika částí. První dvě hodiny jsme byli ve třídě, kde jsme si společně zazpívali třídní písničku a následně si žáci navzájem říkali, čeho si na sobě váží. Poté žáci společně pracovali na jedno velkém kooperativním obrazu „Společně můžeme vyrůst“, díky kterému jsme si vysvětlili, že držet při sobě je velmi důležité. Na zbylé hodiny jsme se odebrali ven, do Bažantnice, kde jsme hráli různé hry na upevnění kolektivu – poznávací bingo, cesta důvěry nebo poznej kamaráda. Nechyběla však ani oblíbená činnost – pavučina přátelství či uzel přátelství. Na závěr napsal každý žák vylosovanému kamarádovi dopis do vyrobeného srdce, kde se každý rozepsal o tom, co má na tom druhém rád. Srdce si pak žáci odnesli domů. Celý den a všechny činnosti s ním spojené jsme si moc užili.  

tridHorackova (1).png tridHorackova (2).png tridHorackova (3).png tridHorackova (4).png tridHorackova (5).png tridHorackova (6).png

 

4. B - "Banánová stezka v džungli"

V pátek se naše třída vydala do místního parku schovat zábavné úkoly pro 1.B od mazaného lišáka.  Na oplátku nám zase prvňáčci ukryli v trávě banány s úkoly. Skládali jsme iniciály jména z přírodnin, zpívali, přenášeli se v nosítkách a nakonec jsme si šli do třídy vyrábět banánové dobroty. Pak se všem už jen o banánech zdálo celý víkend.

tridStefanova (1).png tridStefanova (2).png tridStefanova (3).png tridStefanova (4).png tridStefanova (5).png

 

5. B - Výprava k rybníku Nadýmák.

5.B se vypravila za dalším rybníkem kolem Bělohradu. Tentokrát k Nadýmáku. Cestou zpět se děti zastavily v Tetíně u „Srdíčka“. Bylo krásné počasí, dlouhá procházka nikomu nevadila.

tridENekovarikova (1).png

 

6. A - Procházka Na Nebesa

V 6.A byl projektový den s třídním učitelem zaměřen na vycházku po okolí. Naše kroky směřovaly na místo zvané Na Nebesích. Po cestě jsme si zahráli několik her a u Lacinovy hájenky společně upekli něco dobrého k snědku. Za slunečného počasí se nám podařilo ujít krásných 8 km.

tridBarochovska (1).png tridBarochovska (2).png

 

6. B - "Cesta za pokladem"

Žáci 6. B jsou živí a soutěživí, proto se celý program nesl v duchu soutěží a her. Hned ráno se žáci rozdělili do dvou týmů a hráli různé týmové aktivity, nejdříve ve škole, potom jsme se přemístili do Bažantnice. Některé hry vyžadovaly rychlost, jiné zase naopak koncentraci a spolupráci. Ukázalo se, že právě spolupráce některým žákům ještě moc nejde, na tom budeme muset zapracovat. Na závěr děti hledaly poklad, ale ani to nebylo úplně jednoduché. Musely nejdříve rozluštit zašifrované indicie. Ty je totiž měly nasměrovat k místu, kde byl poklad ukrytý.  Protože aktivity skončily remízou, odměněny byly všechny děti. PS: a i kdyby byl jeden tým vítězným, odměnu by dostali i tak všichni, musíme přeci táhnout za jeden provaz.  

tridFinkova (1).png tridFinkova (2).png tridFinkova (3).png tridFinkova (6).png tridFinkova (4).png tridFinkova (5).png

 

7. A - Hry a aktivity

Svůj páteční den s učitelem pojala jako den plný her. Ve třídě jsme si udělali malou hernu, kdy jsme se podle chutě a možností ve skupinkách střídali u karetních her, deskovek, hlavolamů, twisteru, xboxu s kinectem a brýlí na virtuální realitu. Dopoledne nám tak uteklo jako voda.

 tridFikar (1).png

 

8. A - Rozbij jedno nebo dvě vejce

Co zjistili žáci 8.A? To, že hlad je nejlepší kuchař! A taky to, že maso má šlachy, které musí pryč a cibule se neloupe škrabkou na brambory! Ale hlavně zjistili, že uvařit sami sobě není až tak velká alchymie.
Tak schválně - kolik rodičů už mělo odvahu pustit je doma ke sporáku? ????

tridStepankova (1).png tridStepankova (2).png tridStepankova (3).png

 

9. A - Tekutý chléb

Proč se říká zlatý mok, nebo také tekutý chléb? To se rozhodli zjistit žáci 9. A v Nové Pace.  Novopacký pivovar má ve městě hlubokou tradici, ve vaření piva, a je starý přibližně jako město samo. Je nositelem dobré chuti a rozmanitosti. 

V rámci exkurze jsme nahlédli do prostoru sladovny, varny a ležáckých sklepů, kde na nás dýchla doba minulá a nasáli jsme umění pivovarského řemesla. V historické budově jsou dnes moderní technologie, které umožňují stáčení do kovových, skleněných i plastových obalů. Všechny tyto linky jsme si mohli prohlédnout a zjistit o jaké pracovní pozice je zájem. Součástí pivovaru je restaurace, která byla vybudována v prostorách varny. My jsme zde ochutnali nealkoholický mok, jehož barva byla zlatavá a voněla po sladu z ječmene.  

Procházkou po Nové Pace jsme zakončili krásný slunečný den. 

tridKrause (4).jpg tridKrause (3).jpg tridKrause (2).jpg tridKrause (1).jpg 

 

9. B - Sportovní aktivity

Den s třídním učitelem pojali žáci z 9. B jak jinak než sportovně. Žáci posledního ročníku základní školy si mohli vyzkoušet tenis (někteří poprvé v životě). Využít volejbalové hřiště, workout hřiště.  Nejkrásnější zážitky jsou protkané vůní ohně a dobrého jídla, to moc dobře vědí i naši deváťáci. Tento den si skutečně užít. 

tridMencik (1).png tridMencik (2).png tridMencik (3).png tridMencik (4).png