Drobečková navigace

Úvod > Škola > Novinky > Projekt Voda

Projekt VodaProjekt VODA 6. třída

Letošní šesťáci se vytáhli! Ano, do výšky taky, ale hlavně při projektovém dni na téma voda. Nejenom, že se aktivně zapojili do úvodní “teoretické” hodiny, ale zrak mě přecházel, když plnili projektovou část dne.
V rámci jeho zjišťovali množství cukru v nápojích, které pak zpracovali na plakát, nebo vyráběli automaty na nápoje z kartonu. Každá skupina vytvořila automat naprosto originálně a přitom skvěle. Nejen že automaty byly poloautomatické (malou lidskou dopomoc přece jen potřebují ????), ale jejich součástí byly i speciální mince s vlastní nominální hodnotou. Chcete si koupit vodu Saguaro? V jednom z našich automatů Vás to bude stát pouhopouhých 6x69 Bla.

Voda6 (1).png Voda6 (2).png Voda6 (4).png

 Voda6 (3).png

 

Projekt Voda 7. třída

Žáci sedmých tříd se v rámci projektu Voda zaměřili na vodstvo ve světě. Rozdělili se do skupin, kde vzájemně vytvářeli projekt a prezentaci na témata: Oceány a moře, Ledovce, Řeky a vodopády, Jezera a přehrady a Vodstvo České republiky. Žáci byli vedeni ke komplexnímu zpracování tématu, vyhledávání důležitých informací, prohlubování učiva a k vzájemné spolupráci. Důležitou součástí bylo představit a dobře odprezentovat svoji práci před ostatními spolužáky.   

Voda (1).png Voda (2).png Voda (3).png

Voda (4).png Voda (5).png

 

Projekt Voda 8. třídy

Žáci osmého ročníku se zaměřili na vodu z pohledu fyziky. Všichni si vyzkoušeli 9 experimentů - vodní zvedák, vodní sopku, lodičky, pohybující se zápalky, ústřední topení, hydrostatický tlak ve vodě, vztlakovou sílu ve vodě, var vody nebo zvedání kostky ledu. Na závěr proběhla debata o výsledcích našich pokusů. 

Voda8 (1).png Voda8 (2).png Voda8 (4).png

Voda8 (3).png Voda8 (5).png

 

Projekt Voda 9. třídy

Žáci devátého ročníku se připojili k projektu některými chemickými pokusy, které se vody týkají. Například: model čističky odpadních vod, příprava kyslíku a vody z peroxidu vodíku, simulace vzniku kyselých dešťů, uvolnění krystalické vody či vzlínání vody rostlinami. Pokusy převážně ve dvojicích nacvičili a posléze natočili na mobilní telefon.  

 Voda9 (1).png